mavi bilişim destek mavi bilişim e-bülten
1 / 6
Hep Destek... Tam Destek... Üstelik 7/24

Mavi Bilişim ve Danışmanlık

2 / 6
Sektörün açık ara Tercihi...

Mavi YGMS

3 / 6
Özetbeyan hiç bu kadar ekonomik, kolay olmamıştı.
7/24 her yerden erişim....
Üstelik Lojistik yazılımınıza entegre imkanıyla...

Mavi Özet Beyan

4 / 6
Kullanmı Kolay, Her yerden 7/24 erişim;
Beyananme Tescil, E-Birlik ve MEDOS Onay modülleriyle...

Mavi Detaylı Beyan

5 / 6
Her yerden, 7/24 erişim;
İster Kendi Teminatınızı, ister TOBBUND/SGS'yi kullan
Üstelik İzinli Gönderici İşlemleri dahil..

Mavi NCTS

6 / 6
İhtiyaçlarınıza göre Ölçeklenebilir Modüler yapısı,
Mevzuat Entegrasyonu,
Gelişmiş Raporlama ve Güvenlik özellikleriyle
İşini büyütmek isteyenlerin tercihi

Mavi Gümrük Kurumsal


Ürünler
Gümrük
YGMS
NCTS
Özet Beyan
Detaylı Beyan
Mevzuat
Neden Mavi
Gümrük
YGMS
NCTS
Özet Beyan
Detaylı Beyan
Mevzuat
Hizmetlerimiz
Gümrük
YGMS
NCTS
Özet Beyan
Detaylı Beyan
Mevzuat
özet beyan, gümrük, gümrük özetbeyan, özet beyan programı, detaylı beyan, gümrük detaylı beyan, mevzuat, gümrük mevzuat, gümrük dış ticaret mevzuat, gümrük dış ticaret mevzuatı, ygm, ygms, yetkilendirilmiş gümrük müşaviri, yetkilendirilmiş gümrük müşavirligi programı, tcgb, yetkili gümrük müşaviri, tarife araştırma programı, beyanname, rejim, gtip, müşavir, gümrük müşaviri, antrepo, tarife, dış ticaret mevzuatı,bilge, mavi bilişim, mavi gümrük yazılımı, gümrük yazılımı, gümrük müşavirligi, yetkilendirilmiş gümrük müşavirligi sistemi, sistemi, yetkilendirilmiş gümrük müşavirligi sistemi, 2010 DTS Tebliği, yetkilendirilmiş gümrük mÜşavirliği programı, tarık yiğitdoğan, point bilgiişlem, point bilgi işlem
       Mavi Detaylı Beyan Sistemi

Gümrük Veri Giriş Salonlarını kullanarak beyanname üreten veya iş hacmi çok yoğun olmayan firmaların ihtiyacını karşılamak amacı ile Mavi Detaylı Beyan programı kullanımınıza sunulmuştur. Yoğun iş hacmine sahip müşterilerimiz için Kurumsal Gümrük çözümümüzü öneriyoruz.
Özellikle Gümrük Veri Giriş Salonlarında gümrük beyannamesi üreten firmaların yıllara dayalı alışkanlıklarını dikkate alarak gümrük veri salonlarında kullanılan Gümrük Bilge ekranı ve iş akışı ile birebir aynı olacak şekilde Mavi Detaylı beyan programı tasarlanarak hizmetinize sunulmuştur.

ERİŞİM

Mavi Detaylı Beyan Programı web tabanlı olup; İnternet erişimi olan her yerde ve her bilgisayarda işlem yapabilme imkanı sunar.
Bu durum sizi donanım ve donanıma bağlı ilave yazılım bakım ve destek maliyeti getirmez. Ayrıca programda işlem yapabilmek için bir fiziksel mekan ve bilgisayara bağlı kalmazsınız.
İnternete girebildiğiniz her yerden beyanname yazabilirsiniz;  Uygulamanın internet üzerinden çalışıyor olması, erişim ve kullanım kolaylığı açısından avantajlar sağlamaktadır. Yine programın internet üzerinden çalışıyor olması, kurulum ve kurulum sonrası çıkacak sorunlarla uğraşma gibi bir zaman kaybını da ortadan kaldıracaktır. Bilgisayarınız yeniden yüklense veya yeni bir bilgisayar alsanız dahi bu durum Mavi Detaylı Beyan programını kullanmanıza etki etmeyecektir.
İnternet erişimi ve yazıcının olduğu her yerden beyannamenizi tescil edip tüm dökümlerinizi alabilirsiniz; İnternet üzerinden çalışabiliyor olması, bulunduğunuz ortamda elektronik imza kartınızı takıp sizin veya diğer çalışanlarınızın ürettiği beyannameleri anında kontrol etme-Elektronik imzalama ve tescil etmenize ve gerekli durumlarda döküm alabilmenize imkan tanımaktadır.
Birkaç saniyede tescilinizi alıp daha fazla vakit kazanırsınız; Elektronik imza kartınız yanınızda olduğu müddetçe, daha önceden hazırlanmış beyannamenizi, bulunduğunuz her noktadan birkaç saniye içerisinde tescil ederek siz veya çalışanınızın tescil edilmiş beyanname üzerinden işlemleri sürdürmesine imkan tanımış olursunuz.

DONANIM VE GüVENLİK

Donanım ve güvenlik yatırımına ihtiyaç duymazsınız;
Kurulum gerektirmemesinin getirdiği bir başka sonuç da, programın kullanılabilmesi için gerekli uygun bilgisayar maliyetlerine de katlanmayacağınız gerçeğidir. Bu durum, özellikle çok kullanıcılı müşterilerimiz için daha hissedilebilir bir avantajdır.
Verileriniz güvencemiz altındadır; kaydedeceğiniz bilgiler, size vereceğimiz kullanıcı bilgilerini muhafaza ettiğiniz müddetçe başka kullanıcıların ve firmaların erişimine kapalı olacaktır. Bilgileriniz sunucularımızda güvenli bir şekilde depolanmakta ve sürekli olarak yedeklenerek veri kayıpları gibi olasılıkların önüne geçilmektedir.

TANIMLAMA ve KULLANICI YAPILANDIRMA

Mavi Detaylı Beyan programı içerisinde dilediğiniz kadar kullanıcı tanımlayabilir ve kullanıcılarınızın nerede olurlarsa olsunlar istedikleri zaman programa girebilmelerine ve beyanname üretebilmelerine imkân verebilirsiniz. Böylece, mekâna ve zamana bağımlı kalmadan kullanıcılarınız diledikleri zaman, diledikleri yerde internet üzerinden programa erişerek işlem yapabilirler. Ayrıca; her personeliniz için ayrı bir kullanıcı tanımlama imkânı sayesinde hangi kullanıcınızın hangi beyannameyi ürettiği gibi sorgulamalar yapma imkanı da elde etmiş olursunuz.
İlave lisanslama ile aynı anda istediğiniz kadar kişinin çalışmasını sağlayabilirsiniz; Aynı anda üçten fazla çalışanınızın beyanname üretmesini gerektirecek yoğunlukta iseniz, ilave lisanslama yaparak aynı anda dilediğiniz kadar çalışanınızın sisteme dahil olmasını sağlayabilmekle birlikte, ilave lisanslama yapmaya gerek kalmaksızın, çalışmasını tamamlayan kullanıcının sistemden çıkıp, başka bir kullanıcının sisteme girmesi yöntemiyle de sınırsız sayıda kullanıcıyla çalışmalarınızı gerçekleştirebilirsiniz.
Merkez-şube yapılanması ile tüm bilgileri ortak bir havuzda toplayıp kullanabilirsiniz, İnternet üzerinden çalışabiliyor olmasının bir başka avantajı da, farklı coğrafi bölgelerde faaliyet yürüten şubeleriniz ile senkronize çalışabilmeniz ve anlık bilgi paylaşımı yapabilmenizdir. Şubenizde çalışan bir personelinizin ürettiği beyannameyi merkezde anında görebilir ve beyannameyi kontrol edebilir, elektronik imza kartınızla imzalama yapılabilir ve tescil edebilirsiniz, tescil ettiğiniz beyannameyi de yine hiçbir ilave işleme gerek kalmaksızın şubenizdeki personeliniz döktürebilecek veya dilediği gibi değerlendirebilecektir.

UYGULAMA

İthalat Beyanname-İhracat Beyanname-Antrepo Beyannameleri ile tüm gümrük rejimlerinde beyanname üretebilirsiniz; İhtiyacınıza paralel olarak tercih yapabilmekle birlikte, dilerseniz tam sürüm talep edip tüm rejimlerde beyanname üretebilir dilerseniz işlem türünüze uygun paket talep ederek az ödeme yapar ve işleminizi tamamlarsınız.

E-BİRLİK TASDİKİ

İhracat işlemlerinde birlik tasdiklerinizi ve ödemelerini internet üzerinden yapabilirsiniz;  ürettiğiniz ihracat beyannameleri ile ilgili ihracatçı birliklerinden birlik tasdiki ve ödemeniz gereken aidat tutarlarını internet üzerinden Mavi Detaylı Beyan programı aracılığı ile, kredi kartınız veya varsa cari hesap vasıtasıyla hiç yorulmadan ödeyebilir ve dekont çıktısını alabilirsiniz.

DöKüM

Gümrük veri salonlarında dökümünü alamadığınız Kıymet Bildirim Formu, ATR, EUR.1, FORM A, MENŞE ŞEHADETNAMESİ ve Gümrük Beyannamesi gibi matbu evrakları dökebilirsiniz; sistemin bir başka faydası da, beyanname üretirken girmek zorunda olduğunuz bilgileri, herhangi bir form dökümü almak için ikinci kez girme gereği duymayacak olmanızdır. Beyanname ve bağlı kalemlerinde girdiğiniz bilgilere istinaden matbu evrakların bu bilgiler ışığında otomatik oluşmasını sağlayabileceksiniz.

KOPYALAMA

Beyanname kopyalama imkanı ile daha hızlı beyanname üretebilirsiniz; bu seçenek sayesinde, birbirine paralel beyannameler söz konusu olduğunda, daha önce üretilen beyannamenin tüm beyanname ve kalem bilgileriyle birlikte bir kopyasının oluşmasını sağlayabilir ve 1 dakikadan daha kısa bir süre içerisinde beyannameyi tescil edilebilir hale getirebilirsiniz.

MEVZUAT

Güncel mevzuatı anlık olarak takip edebilirsiniz; Mavi Detaylı Beyan uygulamasına ilave olarak tercih edebileceğiniz ve piyasada binlerce kullanıcısı olan, internet üzerinden anlık güncellenen, akıllı sorgulama özelliğine sahip benzersiz nitelikler taşıyan Mavi Mevzuat ürününe dilediğiniz zaman erişebilir ve güncel mevzuatı takip edebilirsiniz.
Tarife Tespiti ve Sorgulaması İşlemlerini yapabilirsiniz; Yine program içerisinden erişebildiğiniz Mavi Mevzuat programımız sayesinde eşya bilgilerini girerek tarife cetveli üzerinden inceleme yapabilir ve tarifenizi tespit edebilirsiniz.
Vergi hesaplama yapabilirsiniz; Mavi Detaylı Beyan modülü içerisinde kullanımınıza açılan Vergi Hesaplama modülü sayesinde, beyannameyi hazırlamamış olsanız dahi, gireceğiniz bilgiler ışığında tahakkuk etmesi muhtemel vergi oran ve tutarlarını görüntüleyebilir ve bu doğrultuda hazırlıklarınızı yapabilirsiniz.

DİJİTAL ARŞİV MODÜLÜ

Tcgb.net adresinde oluşturduğunuz beyannameleriniz ile ilgili olarak saklama ihtiyacı duyduğunuz tüm belgeleri PDF,JPG, PNG vb. formatlarda tarayıp EK BELGELER bölümünden ilgili beyanname ile ilişkilendirebilir ve bulut ortamında depolanmasını sağlayabilirsiniz.

Böylece herhangi bir beyanname eki belgeye ihtiyaç duymanız durumunda cep telefonu dahil internete bağlanabildiğiniz tüm cihazlardan programa erişerek beyrannamenizi çağırıp dijital arşiv belgelerini EK BELGELER bölümünden görüntüleyebilir ve indirebilirsiniz.

Yıllık yenileme dönemi boyunca tanımlanan depolama alanı 5 GB olup, 5 GB limitin aşılması durumunda ilave her 5 GB için belirlenen ücreti ödeyerek kapasiteyi artırabilirsiniz.

SÜRELİ DÜŞÜMLÜ BELGE MODÜLÜ

Talep etmeniz halinde aktif hale gelecek olan SÜRE-DÜŞÜM BELGE Modülü ile süre ve düşümünü takip etmek istediğiniz belgeleri sisteme tanıtıp düşümlü belgelerin düşüm miktar, dolar değeri, gtip, miktar vb. bilgilerini kayıt altına alabilirsiniz. İlgili belgeleri beyrannamede kullandıkça sistem otomatik düşüm yapacak ve bakiye takibi yapmanızı sağlayacaktır.

Daha sonra Belge Takibi bölümünden hangi belgenizin hangi kaleminde ne kadar miktar/$ kaldığını takip edebilirsiniz.

MAL KODU MODÜLÜ (ÜCRETSİZ)

İthalat ve ihracata konu eşyalarınızı GTİP, Ticari Tanım, satış birimi, satır kodu, marka bilgileri, dijtal arşiv belgeleri gibi ihtiyaç duyacağınız birçok parametre ile kaydedip daha sonra beyanname yazımı sırasında kalemler ekranında kolayca seçerek diğer tüm bilgilerin manuel girilmeden otomatik gelmesini sağlayabilirsiniz.

DESTEK 0216 492 12 12

                                                                                      
Numaralı telefondan 7 gün 24 saat bize ulaşabilir sorun yaşadığınız konulara ilişkin çözüm üretilmesini sağlayabilir,

 
info@mavibilisim.com.tr ve destek@mavibilisim.com.tr
adreslerini kullanarak bize e-posta yoluyla ulaşabilirsiniz.

Tüm bu yöntemlerle birlikte, telefon veya yazılı iletişim yöntemleriyle çözülemeyecek sorunlar olduğunda, Mavi Destek Uzaktan Yardım Programı uygulamamız sayesinde birkaç saniye içerisinde ekranınıza bağlanarak uygulamalı olarak sorununuzu çözerek işlemlerinizin tamamlanmasını sağlıyoruz.
Mavi Bilişim olarak Destek, Danışmanlık ve servis konuları müşteri memnuniyetinin temel esası olarak değerlendirilmektedir.

Bu kapsamda; gerek iletişim, gerekse destek ve servis konularındaki her türlü görüş, öneri ve taleplerinizi haklimusteri@mavibilisim.com.tr adresinden bizimle paylaşmanızı öneririz. Paylaştığınız hususlar gizlilik esasları dikkate alınarak sadece genel müdürümüz tarafından okunarak değerlendirilecektir.

ÖDEME ve BANKA

ödemenin banka hesabımıza havale yapılmasıyla birlikte, Mavi Detaylı Beyan sistemimiz kullanımınıza açılacaktır.

Garanti bankası / üsküdar Şubesi
Şube kodu    : 166
Hesap No     : 6298609
IBAN No       : TR58 0006 2000 1660 0006 2986 09

Saygılarımızla.
Mavi Bilişim ve Danışmanlık
Hizmetleri Ltd. Şti.


Detaylı beyan-Gümrük beyanname-detay beyan-İthalat beyanname-ihracat Beyanname-Antrepo beyanname
        Banka Bilgilerimiz                                     Maviden Haberler

        Vakıf Katılım Bankası/ Üsküdar Şubesi
        Şube kodu:19
        Hesap no : 328542 - 1
        İban no : TR79 0021 0000 0003 2854 2000 01
        Hesap Adı : Mavi Bilişim ve Dan. Hizm. Ltd.Şti.

        Ziraat Katılım Bankası / Üsküdar Şubesi
        Şube kodu: 8
        Hesap No :1199903
        İban No :TR82 0020 9000 0119 9903 0000 01
        Hesap Adı : Mavi Bilişim ve Danışmanlık Hizmetleri Ltd.Şti.

                                                                               Çözüm Ortaklarımız
Ana Sayfa Hakkımızda Mevzuat Özet Beyan YGMS İletişim