mavi bilişim destek mavi bilişim e-bülten
1 / 6
Hep Destek... Tam Destek... Üstelik 7/24

Mavi Bilişim ve Danışmanlık

2 / 6
Sektörün açık ara Tercihi...

Mavi YGMS

3 / 6
Özetbeyan hiç bu kadar ekonomik, kolay olmamıştı.
7/24 her yerden erişim....
Üstelik Lojistik yazılımınıza entegre imkanıyla...

Mavi Özet Beyan

4 / 6
Kullanmı Kolay, Her yerden 7/24 erişim;
Beyananme Tescil, E-Birlik ve MEDOS Onay modülleriyle...

Mavi Detaylı Beyan

5 / 6
Her yerden, 7/24 erişim;
İster Kendi Teminatınızı, ister TOBBUND/SGS'yi kullan
Üstelik İzinli Gönderici İşlemleri dahil..

Mavi NCTS

6 / 6
İhtiyaçlarınıza göre Ölçeklenebilir Modüler yapısı,
Mevzuat Entegrasyonu,
Gelişmiş Raporlama ve Güvenlik özellikleriyle
İşini büyütmek isteyenlerin tercihi

Mavi Gümrük Kurumsal


Ürünler
Gümrük
YGMS
NCTS
Özet Beyan
Detaylı Beyan
Mevzuat
Neden Mavi
Gümrük
YGMS
NCTS
Özet Beyan
Detaylı Beyan
Mevzuat
Hizmetlerimiz
Gümrük
YGMS
NCTS
Özet Beyan
Detaylı Beyan
Mevzuat
mavi yetkilendirilmiş gümrük müşavirligi sistemi,ygms,yetkilendirilmiş gümrül müşaviri,y.g.m.s.,mavi bilişim,özetbeyan,özet beyan,özet beyan tescil,özet beyan programı,2010 ithalat rejim, 2010 tarife cetveli, 2010 DTS Tebliğ, 2010 Dış Ticaret, 2010 gümrük mevzuat, gümrük mevzuat, Mavi Bilişim, Beyanname, Gümrük, Mevzuat, İthalat, İhracat, Lojistik, Dış Ticaret, Antrepo, Rejim, Gtip, Müşavir, Gümrük Müşaviri, Gümrük Mevzuatı, Tarife, Dış Ticaret Mevzuatı, Bilge, Yetkilendirilmiş Gümrük MÜşavirliği Programı
      Mavi Yetkilendirilmiş Gümrük Müşavirligi Sistemi
Mavi Yetkilendirilmiş Gümrük Müşavirligi Sistemi

   2008 yılı itibariyle başlayan Yetkilendirilmiş Gümrük Müşaviri uygulaması ile birlikte, müşavirlerin uygulamaya bağlı işlemleri sağlıklı bir şekilde takip etmelerine, istedikleri an raporlamalar üretebilmelerine ve uygun gördüğü kişilerle internet üzerinden dilediği verileri paylaşabilmesine imkan sağlamak amacıyla hizmete sunulmuş bir ürünümüzdür.

Mavi Gümrük Yetkilendirilmiş Gümrük Müşaviri Programı “Yetkilendirilmiş Gümrük Müşavirleri Seri No :1” Tebliğinin gerekli kıldığı Tüm Tespit Kodlarına bağlı iş ve işlemlerin yapılmasına imkan sağlayan kurgusal yapı içinde çalışmasının yanında, kullanıcının iş ve işlemlerini kolaylaştıran önemli özellikler ve modüller barındırmaktadır.

Bu hususta aşağıda Mavi Yetkilendirilmiş Gümrük Müşaviri uygulamasını bir adım öne çıkaran nitelikleri dikkatinize sunmak istedik:

1-   Web tabanlı yapı; Mavi YGMS uygulamasının internet üzerinden çalışabilen, ilave bir kurulum ve ayarlama gerektirmeyen, verilerin güvenli bir şekilde sunucularımızda depolandığı ve istediğiniz an internet erişimi olan her yerden bilgilerinize erişebilmenize olanak tanıyan benzersiz bir özelliğidir.

Günümüz iş yaşamında verimli kullanılabilmesi ve ihtiyaç duyulan bilgiye her an erişilebilir olması gerçeğinden hareketle internet üzerinden çalışacak şekilde tasarlanan Mavi YGMS uygulamasında kullanıcı her an sisteme erişebilir ve kayıt yapabilir durumdadır.

2-    Kolay kullanım; Mavi YGM uygulaması, internet üzerinden çalışmasının kazandırdığı avantajların yanında, sayfa tasarımı itibariyle de kullanımı çok kolay ve yönlendirici bir niteliğe sahiptir. Program içerisine entegre edilmiş kullanım videoları sayesinde dilediğiniz her an bulunduğunuz bölümle ilgili görsel videolardan destek alabilirsiniz. Anlaşılır ve modüler bir anlayışla tasarlanmış arayüz sayesinde işlemlerinizi hiç zorlanmadan yapabileceksiniz.

3-    Bilgi güvenliği; Uygulamamızda girişini yaptığınız bilgiler güvenli bir şekilde sunucularımızda depolanmakta ve veri yedekleme, veri güvenliğini sağlama ve verilerin ihtiyaç duyulan her an erişilmesini sağlama noktasında ilave maliyetlerle karşılaşmamamız sağlanmaktadır.

4-    Merkez – Şube yapılanmasına elverişli ortam; Programın internet üzerinden çalışmasının bir diğer avantajı da şube pozisyonundaki birimlerin merkez ile sürekli entegre hareket edebilmesi ve veri alışverişini kesintisiz sağlayabilmeleridir. Yetkilendirilmiş Gümrük Müşavirliği firmasının antrepolardaki ve çeşitli illerdeki temsilcileri internet üzerinden kayıtları oluşturarak merkezin incelemesine ve onayına sunmakta, merkez de inceleme ve onayın akabinde şubelerin diğer işlemlerini yapmalarına imkan vermektedir.

5-    Mobil cihazlarda kullanma imkanı; uygulamamız Tablet PC, NetBook, Notebook ve avuç içi bilgisayarlar başta olmak üzere internet bağlantısı gerçekleştirebilen cep telefonlarında dahi kullanılabilmektedir.

6-    Detaylı Yetkilendirme; Mavi YGM Sisteminde özellikle merkez ve şube yapıları dikkate alınarak kullanıcı tanımlama ve yetkilendirme modülü oluşturulmuştur. Mavi YGM Sisteminde dilediğiniz sayıda kullanıcı tanımlayabilir ve programı kullanmalarını sağlayabilirsiniz. Tanımladığınız kullanıcıları Sözleşme veya Firma bazında yetkilendirerek her personelin takip etmesi gereken Firmayı ve o firmaya bağlı sözleşmeleri belirleyebilirsiniz. Dilerseniz bu duruma ilave olarak olarak sözleşme yetkisi atayabilir ve kullanıcınızın sadece sizin belirlediğiniz sözleşmeler dahilinde işlem yapmasını sağlayabilirsiniz.

Ayrıca; kullanıcıların programın tüm bölümleri ile ilgili yetkileri ayrı ayrı belirlenebilmektedir. Örneğin bir kullanıcıya Antrepo Giriş işlemlerinde Yeni belge oluşturma yetkisi verilip, belge silme veya tutanak oluşturma yetkisi verilmeyebilir. Başka bir örnek verecek olursak, kullanıcınızın yetkilendirildiği sözleşmeye bağlı olarak tüm giriş çıkış kayıtlarını girip tutanak kaydı oluşturmasını sağlayabilir, ancak oluşturduğu raporu Gümrük Müsteşarlığı Gümrük YGM Sistemine göndermesine engel olabilirsiniz.

Dilerseniz antrepo işletmecileri için de sistem üzerinde kullanıcı tanımlaması yaparak antrepo işletmecilerinin diledikleri zaman sizin verdiğiniz yetkiler dahilinde sisteme girerek sadece kendi antrepoları ile ilgili stok takibini yapabilmelerini, antrepo stok defterlerini görüntüleyebilmelerini ve döküm alabilmelerini sağlayabilirsiniz.

Yukarıdaki niteliklere ek olarak, program içerisinde istifadenize sunulan modüller de aşağıda sıralanmıştır.

    OPERASYON TAKİBİ

Üretilen raporların, hangi aşamada olduğu, gümrük sistemine aktarılıp aktarılmadığı, muhasebesel süreçlerden geçip geçmedi gibi tüm süreçleri kayıt altına alıp takip edebileceğiniz bir modüldür. Farklı antrepolarda işlem yapılması ve 18 farklı tespit kodunda rapor üretilmesi gerçeği göz önünde bulundurulduğunda, raporların bilgilerinin tam girilmesi, gümrük sistemine aktarımı ve diğer süreçlerin sağlıklı takip edilebilmesi açısından operasyon takip modülü büyük görev üstlenmektedir.

    SÜRE TAKİBİ

Yetki Belgeleri, Tespit Sözleşmeleri, çeşitli raporların gümrük sistemine aktarım süreleri gibi süresi takip edilmesi ve belirli bir zaman zarfında sonlandırılması / tedbir alınması gereken tüm uygulamalarda Mavi YGM Sistemi otomatik olarak süre takibi yapmakta ve karşılama ekranında kullanıcıyı bilgilendirmektedir.

    DİJİTAL ARŞİV

Hazırlanan raporlar ve bu raporlara bağlı olarak oluşan tutanak, beyanname, belgeler, dilekçeler ve diğer tüm evrakları ilgili raporlarla ilişkilendirilecek şekilde tarama cihazı marifetiyle tarayarak dijital ortama aktarabilir ve dilediğiniz an siz veya diğer merkez / şube çalışanlarınız yetkileri dahilinde sorgulama yapabilir ve belgeleri görüntüleyebilirler.

    MAVİ MEVZUAT

başlı başına bir mevzuat programı olarak internet üzerinden veya kurulu versiyon olarak kullanılan Mavi Mevzuat ürünümüzün internet üzerinden kullanılan versiyonu da Mavi YGM Sistemi kullanıcılarımıza kullandırılmaktadır.  Mavi Mevzuat gün içerisinde birkaç kez güncellenmekte olup, yeni çıkan, yürürlüğe giren veya yürürlükten kalkan tüm uygulamalar, tarife tespiti, risk analizi, Bağlayıcı Tarife bilgileri, vergiler ve tarım payı hesaplama gibi birçok konuda zengin bir içerik ile istifadenize sunulmaktadır.

    STOK TAKİBİ

Özellikle Genel ve Özel antrepolara bağlı giriş çıkış uygulamalarında giriş ve çıkış hareketlerinin detaylı bir şekilde tarih aralığı veya belge numarası kriterlerine göre sorgulanmasına imkan tanıyan, ambar / antrepo stok defterleri, özet raporlar, detaylı raporlar gibi çok çeşitli raporlar üretebileceğiniz stok kaydı tutulmaktadır.

    MUHASEBE

Mavi YGM Sistemi ile entegre bir şekilde kullanımınıza sunulan Mavi Muhasebe modülünde, ürettiğiniz raporların referans numaralarını görüntüleyebilir ve referansın tespit türüne bağlı olarak sistemde kayıtlı fiyatları veya sizin belirleyeceğiniz fiyatları yansıtarak muhasebe işlemlerini gerçekleştirebilirsiniz.

    VERİ AKTARIMI

Tüm tespit kodlarına bağlı olarak oluşturulan sözleşmeler, raporlar ve raporlara bağlı özet ve detay bilgiler, ilave bir bilgi girişine ihtiyaç duyulmaksızın otomatik olarak Gümrük Müsteşarlığı Gümrük YGM Sistemine aktarılabilmektedir. Bu aktarım imkanı sayesinde kullanıcılar bir bilgiyi iki kez girmenin ortaya çıkardığı zaman kaybını bertaraf etmekle birlikte, ikinci kez girilen verilerin ilkinden farklı girilmesi olasılığını da ortadan kaldırmış olacaklardır.

    ENTEGRASYON

Yetkilendirilmiş Gümrük Müşaviri uygulaması kapsamında AN6 ve AN8 tespit kodlarına bağlı olarak, ambar ve antrepo giriş-çıkış hareketlerinin raporlanması için ihtiyaç duyulan giriş ve çıkış detay bilgileri antrepo işletme programından alınarak rapor haline dönüştürülmekte ve tutanak kayıtları da buna bağlı otomatik oluşturulabilmektedir.

     Bu entegrasyon iki farklı yöntemle gerçekleştirilebilmektedir;

-     Antrepo / lojistik işletme programından alınan Excel formatındaki giriş/çıkış hareketlerine ait bilgiler Veri Aktarım modülü aracılığı ile Mavi YGM Sistemine aktarılarak tutanak ve raporların otomatik oluşması sağlanmaktadır.

-     Antrepo / Lojistik işletme programlarından günlük giriş çıkış hareketlerinin belirli periyotlarda otomatik olarak kullanıcı müdahalesine gerek duyulmaksızın alınarak Mavi YGM Sistemine aktarılması ve aktarılan bu bilgilere bağlı olarak rapor ve tutanak bilgilerinin otomatik oluşması şeklinde aktarım yapılabilmektedir.

    EXCEL'DEN AKTARIM

Ambar ve Antrepo hareketlerine konu raporlar dışında özellikle AT1, AT2 ve EUR1 gibi tespit kodlarına bağlı işlemlerde, dolaşım belgelerinin bilgileri Excel ortamında hazırlanarak Veri Aktarım modülü aracılığı ile Mavi YGM Sistemine aktarılarak rapor oluşturulmasına imkan tanınmıştır. Bu aktarımın da akabinde Mavi YGM Sistemindeki verileri yine otomatik olarak Gümrük Müsteşarlığı Gümrük YGM Sistemine aktararak tek veri girişiyle üç işlemi yapma fırsatı elde etmiş olacaksınız. Özellikle yılsonlarında sayısı ne olursa olsun Excel ortamında hazırlanmış ATR, EUR1 belgelerini Mavi YGM Sistemine aktarabilir ve aktardığınız bu bilgiyi yine otomatik olarak gümrük sistemine transfer edebilirsiniz.

Kullanıma sunulan Mavi YGMS uygulamasının ortaya çıkardığı faydayı maksimuma taşımak için sistem yukarıdaki modüllerle ve buna bağlı fonksiyonlarla desteklenmiştir.

Mavi Yetkilendirilmiş Gümrük Müşaviri Sistemi bir rapor üretme ve veri girişi programından da öte bir işletme programıdır. Yetkilendirilmiş Gümrük Müşavirleri, çalışanlarının yaptığı işlemleri ve bu işlemlere bağlı raporları, raporların ihtiva ettiği bilgiler ve ekleri açısından takip edebilmekle birlikte, sistemin yaptığı süre takibine istinaden işlemleri zamanında sonlandırma açısından da kontrolü elinde bulunduracaktır.

YGM uygulamasının ilerleyen süreçlerde Elektronik İmza ve gelecekte web servis aracılığıyla tespit kodlarına bağlı bilgilerin ve belgelerin Gümrük tarafına veri transferi sağlaması gerekliliği ve ihtiyacı gözetilerek teknik altyapı da hazırlanmış durumdadır.

Mavi ürünlerinin kullanımı ve ihtiyaç duyduğunuz danışmanlık hizmetleri için 7/24 bize ulaşabilirsiniz. Program içerisinde uzaktan yardım isteme yapısı, e-mail, çoklu iletişim araçları, telefon gibi tüm iletişim yöntemleriyle yardıma ihtiyaç duyduğunuz her aşamada bizden destek alabilecek olmanız, programı satın almanın hemen akabinde yalnız olmayacağınızı ve çözüm ortağınız olacağımızı bilmeniz açısından en önemli noktalardan biridir.

        Banka Bilgilerimiz                                     Maviden Haberler

        Vakıf Katılım Bankası/ Üsküdar Şubesi
        Şube kodu:19
        Hesap no : 328542 - 1
        İban no : TR79 0021 0000 0003 2854 2000 01
        Hesap Adı : Mavi Bilişim ve Dan. Hizm. Ltd.Şti.

        Ziraat Katılım Bankası / Üsküdar Şubesi
        Şube kodu: 8
        Hesap No :1199903
        İban No :TR82 0020 9000 0119 9903 0000 01
        Hesap Adı : Mavi Bilişim ve Danışmanlık Hizmetleri Ltd.Şti.

                                                                               Çözüm Ortaklarımız
Ana Sayfa Hakkımızda Mevzuat Özet Beyan YGMS İletişim