mavi bilişim destek mavi bilişim e-bülten
1 / 6
Hep Destek... Tam Destek... Üstelik 7/24

Mavi Bilişim ve Danışmanlık

2 / 6
Sektörün açık ara Tercihi...

Mavi YGMS

3 / 6
Özetbeyan hiç bu kadar ekonomik, kolay olmamıştı.
7/24 her yerden erişim....
Üstelik Lojistik yazılımınıza entegre imkanıyla...

Mavi Özet Beyan

4 / 6
Kullanmı Kolay, Her yerden 7/24 erişim;
Beyananme Tescil, E-Birlik ve MEDOS Onay modülleriyle...

Mavi Detaylı Beyan

5 / 6
Her yerden, 7/24 erişim;
İster Kendi Teminatınızı, ister TOBBUND/SGS'yi kullan
Üstelik İzinli Gönderici İşlemleri dahil..

Mavi NCTS

6 / 6
İhtiyaçlarınıza göre Ölçeklenebilir Modüler yapısı,
Mevzuat Entegrasyonu,
Gelişmiş Raporlama ve Güvenlik özellikleriyle
İşini büyütmek isteyenlerin tercihi

Mavi Gümrük Kurumsal


Ürünler
Gümrük
YGMS
NCTS
Özet Beyan
Detaylı Beyan
Mevzuat
Neden Mavi
Gümrük
YGMS
NCTS
Özet Beyan
Detaylı Beyan
Mevzuat
Hizmetlerimiz
Gümrük
YGMS
NCTS
Özet Beyan
Detaylı Beyan
Mevzuat
MAVİ BİLİŞİM :::... NCTS, ncts, transit beyan, ncts sistemi, özet beyan, gümrük, gümrük özetbeyan, özet beyan programı, detaylı beyan, gümrük detaylı beyan, mevzuat, gümrük mevzuat, gümrük dış ticaret mevzuat, gümrük dış ticaret mevzuatı, ygm, ygms, yetkilendirilmiş gümrük müşaviri, yetkilendirilmiş gümrük müşavirligi programı, tcgb, yetkili gümrük müşaviri, tarife araştırma programı, beyanname, rejim, gtip, müşavir, gümrük müşaviri, antrepo, tarife, dış ticaret mevzuatı,bilge, mavi bilişim, mavi gümrük yazılımı, gümrük yazılımı, gümrük müşavirligi, yetkilendirilmiş gümrük müşavirligi sistemi, sistemi, yetkilendirilmiş gümrük müşavirligi sistemi, 2010 DTS Tebliği, yetkilendirilmiş gümrük mÜşavirliği programı, tarık yiğitdoğan, point bilgiişlem, point bilgi işlem
        Mavi NCTS
 

MAVİ NCTS SİSTEMİ

Türkiye 01 Aralık 2012 tarihi itibariyle ORTAK TRANSİT SİSTEMİ ’ne taraf olarak ORTAK TRANSİT REJİMİ ’ni uygulamaya başlayacaktır. Bu tarihten itibaren, Uluslar arası Transit ve Ulusal Transit uygulamalarında Bilge Detaylı / Özet Beyan Transit Modülü kullanılamayacaktır. Dolayısıyla AB ve EFTA ülkelerine yönelik TRANSİT Uygulamaları NCTS “Yeni Bilgisayarlı Transit Sistemi” üzerinden yapılacaktır.

NCTS sistemi; Transit Beyanların ve beyana ilişkin yazışmaların tescilden ibra edilene kadarki süreçte gümrük idaresi ile interaktif mesajlaşma iletişimi ile işlemler yürütülerek tamamlanmasını gerektiren uygulama ve sorumluluk sürecidir.

Asıl Sorumlu veya Yetkili Temsilci sıfatıyla işlem yapacak tüm sektör temsilcileri ve meslek mensuplarının ihtiyacını karşılamayı hedefleyen MAVİ NCTS sistemi, Gümrük sistemi ile tasarım ve uygulama açısından paralel tasarlanmış ve herhangi bir eğitime ihtiyaç duymadan, gümrük sisteminde olmayan hayatı kolaylaştıran özellik ve fonksiyonlar sayesinde beyanı daha hızlı yapmaya imkan vermektedir.

Temel uygulama “NCTS Tescil” ile birlikte İş ve Operasyon Yönetimi ihtiyaçları dikkate alınarak gerekli modüllerle birlikte tüm Kullanıcıların mevcut yazılımlarına entegre edilebilme özelliği ile yazılımınızda bütünlük imkanına yönelik ihtiyaç ve taleplerinizi karşılayan MAVİ NCTS SİSTEMİ, MAYIS 2012 tarihinden itibaren www.transitbeyan.net adresinden aktif olarak kullanılmaktadır.

MAVİ NCTS Sistemi üzerinden Gümrük Sistemine veya Teminat Servis sağlayıcılara NCTS verisi aktarılmak suretiyle;

MAVİ NCTS Sistemi’nde her türlü teminat kullanma imkanı ile birlikte başka bir yazılıma ihtiyaç duymadan işlem yapma imkanı sağlanmıştır.

MAVİ NCTS Sistemi STANDART tescil kullanımları için tasarlanmanın yanı sıra KURUMSAL kullanıcılar için de yenilikçi ve alternatifsiz çözümlerle hizmetinize sunulmuştur.

MAVİ NCTS Standart ve Kurumsal Sistemlerinin siz müşterilerimize sağlayacağı ortak faydalara ilişkin hususlar;UYGULAMA

T1, T-, T2, T2F ve T2SM rejimlerinde transit beyanlarınızı yazabilir ve tescil işlemlerini yürütebilirsiniz. İhtiyacınıza paralel olarak tasarlanan yapı ve içerik sayesinde, tüm rejimlerde kolayca beyanname üretebilirsiniz. İşlem yapılan Firma bilgilerini kayıt ederek her defasında adres vergi no gibi bilgileri tekrar doldurmadan hatasız ve hızlı bir şekilde işlem yaparsınız. Beyannamelerinizin gümrük tarafındaki Kabul-Onay-Muayene-Serbest Bırakma ve Varış Bildirimi(İBRA) süreçlerini ofisinizden kolayca takip edebilirsiniz.VERİ TRANSFERLERİ

Mavi NCTS programına;

    - Serbest Bölge İşlem Formları,
    - İhracat Beyannameleri,
    - Özet Beyanlar,
    - Antrepo Beyannameleri,
    - E-Birlik


verilerinden otomatik NCTS beyanı oluşturabilirsiniz.ENTEGRASYON

MAVİ NCTS sistemi, tüm kullanıcıların mevcut lojistik ve gümrük yazılımlarıyla entegre edilebilme altyapısı ve özelliği ile yazılımınızda bütünlük imkanı sağlamaktadır. Bu sayede dış ortama veri aktarımı, dış ortamdan beyana konu bilgilerin alınarak NCTS beyanının otomatik oluşturulması gibi entegrasyon imkanlarından istifade edebileceksiniz.ERİŞİM

MAVİ NCTS sistemi web tabanlı olup; internet erişimi olan her yerden ve her türlü cihazla işlem yapabilme imkanı sunar. Böylece bir fiziksel mekana/bilgisayara bağlı kalmadan; hem ülke içindeki farklı noktalardan hem de uluslararası transit işlemlerinde de dünyanın her yerinden sisteme erişip işlem yapabilir, beyannamenizin durumunu sorgulayabilirsiniz. (onay-kabul-muayene-ibra vb.)

Bu durum sizi donanım ve donanıma bağlı ilave yazılım bakım ve destek maliyetinden de kurtaracaktır. Sistemin internet üzerinden çalışıyor olması, kurulum ve kurulum sonrası çıkacak sorunlarla uğraşma gibi bir zaman kaybını da ortadan kaldıracaktır. Bilgisayarınızı yeniden yükleme/yeni bilgisayara geçme durumunda MAVİ-NCTS Sistemini kullanmanıza etki etmeyecektir.RAPORLAMA

Kullandığınız teminatlarla ilgili istatistiksel raporlar, tescil ettiğiniz NCTS beyanları ve operasyonel durumları ile ilgili raporlar gibi ihtiyacınıza dönük talep edeceğiniz raporlarla birlikte tüm rapor ihtiyacınızı karşılamayı hedeflediğimiz modülümüzdür.KALDIĞIN YERDEN DEVAM ET

MAVİ NCTS sistemi aracılığı ile, halihazırda mevcut bulunan belge ve bilgilere bağlı olarak transit beyan kayıtlarınızı oluşturup saklayabilir ve daha sonra uygun görülen zamanda oluşturduğunuz transit beyan kayıtlarını varsa gerekli ilaveleri de yapıp tescil ederek gerçek beyana dönüştürebilirsiniz.DONANIM ve GÜVENLİK

İlave Donanım ve güvenlik yatırımına ihtiyaç duymazsınız. Kurulum gerektirmemesi sayesinde, programın kullanılabilmesi için gerekli uygun sunucu/server bilgisayar maliyetlerine katlanmazsınız. Özellikle çok kullanıcılı işlem yapan firmalar için çok büyük bir avantajdır.

Verileriniz güvencemiz altındadır. Kaydedeceğiniz bilgiler, size vereceğimiz kullanıcı bilgilerini muhafaza ettiğiniz müddetçe başka kullanıcıların ve firmaların erişimine kapalı olacaktır. Bilgileriniz sunucularımızda güvenli bir şekilde depolanmakta ve sürekli olarak yedeklenerek veri kayıpları gibi olasılıkların önüne geçilmektedir.LİSANS VE KULLANICI YAPILANDIRMA

MAVİ NCTS programı içerisinde dilediğiniz kadar kullanıcı tanımlayabilir ve kullanıcılarınızın nerede olurlarsa olsunlar istedikleri zaman programa girebilmelerine ve beyanname üretebilmelerine imkân verebilirsiniz.

İlave lisanslama ile aynı anda istediğiniz kadar kişinin çalışmasını sağlayabilirsiniz. Aynı anda birden fazla kişinin beyanname yazmasını gerektirecek yoğunluktaysanız, ilave lisanslama yaparak aynı anda dilediğiniz kadar çalışanınızın sistemde işlem yapmasını sağlayabilir veya ilave lisanslama yapmaya gerek kalmaksızın, çalışmasını tamamlayan kullanıcının sistemden çıkıp, başka bir kullanıcının sisteme girmesi yöntemiyle de sınırsız sayıda kullanıcıyla çalışmalarınızı gerçekleştirebilirsiniz.

Merkez-şube planlama-bilgi paylaşımı ve senkronize işleme en uygun çözüm. İnternet üzerinden işlem yapılması sayesinde tüm bilgileri ortak bir havuzda toplayıp kullanabilirsiniz. Şubenizde çalışan bir personelinizin ürettiği beyanı merkezde anında görebilir ve kontrol edebilir, elektronik imza kartınızla imzalama yapılabilir ve tescil edebilirsiniz. Böylece farklı coğrafi bölgelerde faaliyet yürüten şubeleriniz ile iş planlaması/senkronize çalışabilme ve anlık bilgi paylaşımı ile işinizi kaliteli ve hızlı gerçekleştirebilirsiniz.MEVZUAT

Güncel mevzuatı anlık olarak takip edebilirsiniz; MAVİ NCTS sistemi içinde güncel mevzuat bilgilerini takip edip, inceleyebilirsiniz. Eşya Kodu/Tarife tespiti, Tarife sorgulaması, Vergi hesaplaması gibi hizmetlerden ücretsiz istifade edebilirsiniz.

Avantajlı fiyatla tam mevzuat erişimi talep edebilirsiniz. MAVİ NCTS uygulamasına ilave olarak tercih edebileceğiniz ve piyasada binlerce kullanıcısı olan, internet üzerinden anlık güncellenen, akıllı sorgulama özelliğine sahip benzersiz nitelikler taşıyan Mavi Mevzuat ürününü talep ederek dilediğiniz zaman erişebilir ve güncel mevzuatı takip edebilirsiniz.MAVİ NCTS KURUMSAL ÇÖZÜM MODÜLLERİ1-TEMİNAT TAKİP MODÜLÜ

Şirketinizin aldığı kapsamlı teminat yetkisi kapsamında, kullandığınız ve Yetkili Temsilcilik statüsü ile kullandırdığınız teminat tutarlarını, bakiye durumunu anlık olarak takip edebileceğiniz modüldür.

2-OPERASYON TAKİP MODÜLÜ

Tarafınızdan üretilen veya hazırladığınız NCTS beyanları için sistemin otomatik ürettiği iş emirleri üzerinden Operasyon Sürecini Takip ederek, dosyanızın hangi aşamada olduğunu gözlemlemenizi, filtrelemeler yapmanızı ve iş süreçlerini anlık olarak izlemenizi sağlayan modüldür.

Ayrıca; kapsamlı teminat izni almış olmasanız dahi, TOBB-UND gibi kullandığınız teminat oranını da sürekli izleme imkanına sahip olacaksınız.

3-DİJİTAL ARŞİV MODÜLÜ

Günümüzde teknolojik anlamda geldiğimiz nokta, dijital arşivlemeyle birlikte bilgiye her an erişimi zaruri kılmaktadır.

Bu kapsamda; şirketinizde ürettiğiniz tüm işlerinizle ilgili evrakları bir tarayıcı (scanner) marifetiyle tarayarak beyanınızla ilişkilendirmenizi ve nerede olursanız olun taradığınız evraklara internet üzerinden ulaşabilmenizi sağlayan modüldür.

4-BİLGİLENDİRME MODÜLÜ

Belirlenecek aşamalarda, süre bitimi yaklaştığında veya teminat bakiyesi belirlenen sınıra ulaştığında e-mail yoluyla bilgilendirme almanızı sağlayan modüldür.

5-SÜRE TAKİP MODÜLÜ

Takip ettiğiniz iş emirlerine atadığınız süreleri ve yapılan işlemlerle ilgili operasyonel gereklilik açısından ortaya çıkan süreleri takip ederek doğru işe doğru zamanda müdahale etmenizi sağlayacak modülümüzdür.

6-İŞ EMRİ MODÜLÜ

Ofiste üretilen NCTS beyanlarının dışında diğer tüm iş takiplerini de yapmanıza imkan tanıyan modüldür. Üreteceğiniz referanslara süre ataması da yapabilir ve hem süre hem operasyon sürecini takip edebilirsiniz.Mavi,NCTS Eğitim gerektirmez...

Gümrük NCTS ekranı ile bire bir uyumlu ve bilgi girişi de bire bir aynı olduğundan, kullanım alışkanlığınızı değiştirmeden ve ilave bir eğitime ihtiyaç duymadan tüm transit beyan türlerine göre işlem yapabilirsiniz. Aynı zamanda, zengin içerikli görsel videolarla ihtiyaç duyduğunuz detaylara kolaylıkla ulaşabilirsiniz.

Mavi,NCTS Kaliteli ve kesintisiz servis...

0216 492 12 12


Numaralı telefondan 7 gün 24 saat bize ulaşabilir ve sorun yaşadığınız konulara ilişkin çözüm üretilmesini sağlayabilir,

info@mavibilisim.com.tr ve destek@mavibilisim.com.tr

adreslerini kullanarak bize e-posta yoluyla ulaşabilir,

MSN adreslerimizi listenize ekleyerek bilgisayar başındayken anlık olarak sorular sorabilir ve yanıtlarınızı alarak zaman kaybetmeksizin işlemlerinize devam edebilirsiniz.

Tüm bu yöntemlerle birlikte, telefon veya yazılı iletişim yöntemleriyle çözülemeyecek sorunlar olduğunda, Mavi Destek Uzaktan Yardım Programı uygulamamız sayesinde birkaç saniye içerisinde ekranınıza bağlanarak uygulamalı olarak sorununuzu çözerek işlemlerinizin tamamlanmasını sağlıyoruz. Mavi Bilişim Destek, Danışmanlık ve servis konularını müşteri memnuniyetinin temel esası olarak değerlendirmektedir.

Bu kapsamda; gerek iletişim, gerekse destek ve servis konularındaki her türlü görüş, öneri ve taleplerinizi haklimusteri@mavibilisim.com.tr adresinden bizimle paylaşmanızı öneriyoruz. Paylaştığınız hususlar gizlilik esasları dikkate alınarak sadece genel müdürümüz tarafından değerlendirilecektir.MODÜL LİSTESİ


Modüller Mavi NCTS
Standart
Mavi NCTS
Kurumsal
Mavi NCTS Sistemi Tescil Modülü
Antrepo Beyannamesinden Veri Transferi
Özet Beyan’dan Veri Transferi
Detaylı Beyan’dan Veri Transferi
Serbest Bölge İşlem Formu’ndan Veri Transferi
E-Birlik Veri Transferi
Raporlama Modülü
Teminat Servis Sağlayıcı Entegrasyonu
Güncel Mevzuat Modülü
Teminat Takip Modülü  
Operasyon Takip Modülü  
Dijital Arşiv Modülü  
Bilgilendirme Modülü  
Süre Takip Modülü  
İş Emri Modülü  BANKA BİLGİLERİ

MAVİ NCTS sistemi ödemeleri için banka hesabımız aşağıdadır. Ödeme işleminizi müteakip kayıtlarınız oluşturulacak ve firma/kullanıcı bilgileriniz sözleşmeniz ile birlikte gönderilecektir.

Garanti Bankası üsküdar Şb.

Şube No : 166
Hesap No : 629 86 09
IBAN No : TR58 0006 2000 1660 0006 2986 09MUTLAKA ARAŞTIRIN !!!

Tercihinizin rasyonel olması bakımından satın alacağınız çözümün;
    - Çalıştığı platformu,
    - İhtiyaçları karşılama oranını,
    - Servisin kaliteli - kesintisiz ve sağlıklı olmasını,
    - Ortaya çıkaracağı ilave maliyetleri
    - Fiyatının uygunluğunu,

özellikle sorgulamanızı ve bu detaylara dikkat etmenizi öneriyoruz.

Mavi Bilişim ve Danışmanlık olarak; MAVİ NCTS modülü ile tüm Gümrük Müşavirleri, Taşıyıcı ve Acentelerin hizmetindeyiz...

 

E-imza başvurusu için

https://www.e-guven.com/popup_pnbf.asp

        Banka Bilgilerimiz                                     Maviden Haberler

        Vakıf Katılım Bankası/ Üsküdar Şubesi
        Şube kodu:19
        Hesap no : 328542 - 1
        İban no : TR79 0021 0000 0003 2854 2000 01
        Hesap Adı : Mavi Bilişim ve Dan. Hizm. Ltd.Şti.

        Ziraat Katılım Bankası / Üsküdar Şubesi
        Şube kodu: 8
        Hesap No :1199903
        İban No :TR82 0020 9000 0119 9903 0000 01
        Hesap Adı : Mavi Bilişim ve Danışmanlık Hizmetleri Ltd.Şti.

                                                                               Çözüm Ortaklarımız
Ana Sayfa Hakkımızda Mevzuat Özet Beyan YGMS İletişim